Prywatna Szkoła Muzyczna "Musicollective"

41
Zwiedzanie

Szkoła muzyki rozrywkowej, założona w 2010 roku, ulokowana w centrum wrzeszcza, na poddaszu kamienicy z końca lat 90. XX wieku. Wejście do Musicollective prowadzi przez furtkę w drewnianym ogrodzeniu i ogródek restauracji na tyłach budynku, dzięki czemu, wchodząc tam, ma się poczucie bycia częścią jakiejś tajemnicy – a potem jest już tylko lepiej.

Wspinamy się po drewnianych zakręcających schodach, by znaleźć się w ciepłym, przytulnym, wyłożonym wykładziną wnętrzu. Wszechobecne skosy, okna z wykuszami i ściany w odcieniach granatu i bordo tylko potęgują wrażenia, że jest to miejsce, gdzie można poczuć się jak w domu. Po lewej stronie zza biurka przywita nas przemiła Polcia, a dyrektor szkoły, gitarzysta Rafał Szyjer, nie pozwoli nikomu pozostać anonimowym i odsuniętym od tej muzycznej społeczności.

Rozkład szkoły jest niezwykle ciekawy, znajduje się tu sześć sal muzycznych: gitarowa, basowa, wokalna, pianistyczna, perkusyjna i sala do wspólnego grania. Niektóre z nich są przejściowe, co ukrywa przed nami prawdziwe gabaryty muzycznej przestrzeni. Na ścianach wiszą wizerunki muzycznych ikon, a „dodatkami” wystroju są wszechobecne instrumenty, które wciąż zmieniają swoje miejsce – uważajcie, żeby nie potknąć się o jakiegoś pozostawionego niechcący Fendera.

Musicollective jest integralną częścią ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. To stąd każdego popołudnia wydobywają się dźwięki muzyki granej na żywo, to tutaj wieczorami przychodzą młodzi i starsi, by realizować swoje pasje i spędzać czas we wnętrzu, którego nieoczywisty charakter przyciąga, otula i już nie puszcza.