Zespół

To my tworzymy dla was festiwal

Paulina Cichosz

Paulina piastuje zaszczytne stanowisko edytorki w naszym zespole. Paulina jest najbardziej opanowaną osobą, jaką znamy i tego jej zazdrościmy. Nie dla niej neospazmina i papierosy! Może dlatego, że jej żywiołem jest muzyka, bo Paulina śpiewa i gra (na gitarze?). Wiemy także, że maluje portrety psów i jeździ na rowerze. Staramy się brać przykład z Pauliny, ale ponieważ nam to nie wychodzi, patrzymy tylko z podziwem w jej ogromne, niebieskie oczy i potakujemy. Jedyną jej wadą jest uczulenie na koty. Właściwie jest to wada kotów. 

Maria Chojnacka

Z Marią nie ma zmiłuj. Działa, organizuje, a jeśli trzeba, to i skrytykuje. Dowodzi i matkuje grupie naszych dzielnych wolontariuszy. Maria notuje wszystko, co ważne, by w newralgicznym momencie bezlitośnie wypomnieć nam upływające terminy. Pod płaszczem racjonalnego i odpowiedzialnego managera skrywa dobre serce.

Łukasz Darski

Legendarny przewodnik i znawca historii Gdańska. Potrafi zahipnotyzować swoimi opowieściami o mieście, a swoją wrażliwością skruszyć stwardniałe serca. Znany także jako współautor plenerowego pieca do pizzy wykonanego przy użyciu pionierskich technologii. 

Alicja Gołata

Gdańszczanka z wyboru. Do Wrzeszcza przeprowadziła się zaraz po studiach i poczuła, że to jej miejsce na Ziemi. Z tej miłości zrodziła się grupa Wrzeszczy, w ramach której wraz z przyjaciółmi eksploruje, dokumentuje i organizuje wydarzenia w dzielnicy. Jest wytrwała i pełna zapału, co bardzo się przydaje w tworzeniu programu Open House. Lubi startować w zawodach sportowych, do których nie ma odpowiedniego przygotowania. Wielka fanka teatrów improwizowanych oraz swoich dwóch kotów.

Karolina Kliszewska

Nasza festiwalowa gwiazdeczka. Jej zainteresowania oscylują pomiędzy sztuką, teatrem, architekturą oraz organizacją wydarzeń kulturalnych i biznesowych, co skrupulatnie wykorzystuje przy Open House Gdańsk. Poza żmudną pracą nad festiwalem, Karolina, z naturalną dla siebie pasją, oprowadzi chętnych po festiwalowych lokalizacjach.

Tomasz Kośmider

Pojawił się u nas na zasadzie: „Weźcie mnie, weźcie mnie!”. Lubimy narwanych ludzi, więc go wzięliśmy.
Mało tego – przyciągnął też żonę.
I wtedy wyszło, że oboje są parą, która jest nie do zastąpienia! Tyle wnieśli do programu, że okazało się, iż każde z nich po prostu #Wrzeszczy.
Sam Tomasz okazał się również mistrzem od zadań specjalnych. Ratując niejednokrotnie z opresji, przysłużył się koleżankom w zespole, gdzie powstał nawet specjalny hashtag „I love Tomasz Kośmider”.

Aneta Lehmann

Wyobraźcie sobie żaglowiec majestatycznie sunący po grzywach fal. Teraz dodajcie jeszcze zachód słońca i kilka drinków z palemkami. Ucieleśnieniem czegoś takiego jest właśnie Aneta. Aneta to spokój i sens. Oprócz uspokajania nas lepiej niż herbata z melisy, Aneta pisze, projektuje i posiada kota Docenta. Jest kulturoznawczynią. Profesor Gehl chciał z nią być na zdjęciu. Zgodziła się.

Diana Lenart

Matka Założycielka Open House Gdańsk – oto, co powstało ze zdań napisanych o Niej przez wszystkich członków naszego zespołu:

Nieokiełznana Diana: oksymoron i pleonazm w jednym, jak przystało na imienniczkę rzymskiej bogini łowów, trzyma wszystko w garści. Jest mieszanką niezwykłej wyobraźni, zaraźliwego optymizmu, dystansu do świata i siebie. Wracając do Gdyni, po wielu latach spędzonych w Barcelonie, przywiozła kufer, w którym jednym ze skarbów jest międzynarodowy festiwal Open House. Dla niej to nie tylko festiwal architektury i designu, ale przede wszystkim ludzi, których otwiera równie skutecznie co mieszkania. Jest naszą Pippi Langstrumpf – obnażającą hipokryzję dorosłych, najsilniejszą dziewczynką na świecie (a przynajmniej w Trójmieście). Ma serce na dłoni, a we włosach wiatr.

EDIT: Po przeczytaniu tego opisu na stronie Diana kazała zamieścić swoją odpowiedź: „jestem niezwykle zaszczycona, ale musicie się jednak leczyć u specjalisty”.

Dominika Piluk

Programowy CHEF. Romantyczka czasów ponowoczesnych, uważna na dynamikę miasta i oddająca mu swoją mądrość. Ze swoim intelektualnym zacięciem i sentymentalizmem eksponuje dla nas wyjątkowe historie osadzone w architekturze miejsca. W tej edycji Dominika przygotowała ucztę o urozmaiconym architektonicznym wymiarze, utrzymaną w stylu mieszczańskim, okolicznościowo z manierystycznym dekorem.

Melania Szymerowska

Przychylna Gdańskowi gdynianka. Kobieta-dynamit o zamszowym głosie Dalidy. Konkret to jej drugę imię. Produkcja festiwali nie ma przed nią żadnych tajemnic, podobnie jak świat liczb (Melania jest absolwentką matematyki). Pije hektolitry kawy, a jej energia jest bardziej niż zaraźliwa. W pełen zrozumienia sposób trzyma zespół OH w ryzach.

Natalia Taranta-Pelc

Specjalistka od PR. Oryginalnie z Białegostoku, sercem w Gdyni. Ma słynnego psa Bajzla, który ma swój profil na FB, oraz małżonka rapera. Lubimy z nią jeździć samochodem, gdyż tak właśnie musiało wyglądać kręcenie scen kaskaderskich z Powrotu do Przyszłości.

Michał Witkowski

Nasz spec od programu, który o architekturze Gdańska wie niemal wszystko. Podziwiamy go za wiedzę i pasję, z którą o niej opowiada, niczym o najlepszej kochance. Jest niepoprawnym gadułą, który przy każdej okazji serwuje nam dawkę wielu anegdotek z życia architekta wziętych. Jeżeli w czasie festiwalu spotkacie go na szlaku, gwarantujemy, że na pewno nie pozwoli Wam dojść do słowa, ale za to będziecie mądrzejsi o zasłyszane opowiastki.